wtorek, 1 stycznia 2013

Zapraszam na kawę!Mam na imię się Marysia. W październiku zeszłego roku, założyłam blog o nauce języków obcych. Miał mi pomagać rozwijać moje zainteresowanie metodami nauki języków i sposobami na zwiększenie jej efektywności. Z czasem samo jego prowadzenie dało mi wiele satysfakcji i przyjemności, a poza tym, poznałam wiele ciekawych osób. 

Przeglądając różne fora internetowe dla miłośników języków, zauważyłam, że są osoby, które chciałyby uczyć się albańskiego lub bułgarskiego, jednak niestety w Polsce nie ma wielu książek, które mogłyby w tym pomóc. Pomyślałam, że może założę blog, który mógłby być przydatny dla wszystkich, którzy uczą się lub chcą zacząć naukę albańskiego i/lub bułgarskiego, a ja miałabym okazję usystematyzować swoją wiedzę oraz podzielić się miłością do tych języków.

Nazwałam ten blog Przy kawie dlatego, że kawa jest czymś, co łączy Albańczyków i Bułgarów (jak i wszystkich Bałkańczyków). Kawę pije się tam zawsze i wszędzie. Zamiast Spotkamy się? lub Umówimy się?, tam mówi się Wypijemy kawę? Poza tym kawa kojarzy się z czymś przyjemnym, relaksem. Lubimy spotykać się przy kawie. Chciałabym, żeby spotkania z językiem także były dla Was czymś przyjemnym i miłym. 

W zakładkach Bułgarski i Albański znajdziecie spis treści, który obrazuje, o czym chcę pisać na tym blogu. Chciałabym zawrzeć w nim wszystko, co ważne w nauce języka – opis gramatyki, słownictwo oraz ćwiczenia.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdego interesują oba języki, dlatego każdy tytuł wpisu będzie zaczynał się skrótem sugerującym, o jakim języku mowa – ALB dla języka albańskiego i BG dla języka bułgarskiego. Posty będę z reguły zamieszczała naprzemiennie – jeśli pojawi się coś o języku albańskim, to następny wpis będzie dotyczył języka bułgarskiego. Poza tym, zapraszam także na mój blog o nauce języków obcych – Hał ar ju, Marija.

Zatem kubki w dłoń – z kawą, herbatą, sokiem czy wodą – i zaczynamy! :)
3 komentarze:

 1. Blog bardzo ładny graficznie, ale nie to jest przecież najważniejsze. Będę śledził go ze względu na ciekawą tematykę i ciekawą, jestem tego pewien, treść.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowa :) Starałam się, aby wygląd był przyjemny, cieszę się, że tak jest. Mam nadzieję, że treść mu dorówna ;) Pozdrawiam również!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nauka przy kawie brzmi bardzo kusząco. Z niecierpliwością czekam też na wszelkie ciekawostki kulturalne. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń